GSB z Offtravel

GSB z Offtravel

10 marca 2021

Latem ruszamy na Główny Szlak Beskidzki i zapraszamy Was do przeżycia z nami wyjątkowej przygody. Przed nami 500 kilometrów wspaniałego trekkingu przez całe Beskidy, z Ustronia do Wołosatego i moc górskich wrażeń! Wyznaczamy ambitny cel. W 3 tygodnie wejdziemy na wiele szczytów, z których roztaczają się piękne widoki, będziemy podziwiać beskidzkie krajobrazy i dziką przyrodę. Zajrzymy też do ciekawych zabytków leżących przy Szlaku, poczujemy klimat schronisk i spędzimy razem dobry czas w gronie ludzi zakręconych na punkcie gór.

Cały trzytygodniowy projekt przejścia Głównego Szlaku Beskidzkiego podzieliliśmy na 3 etapy i starannie zaplanowaliśmy dzienne odcinki całej trasy. Możecie wybrać się z nami na cały Szlak i przejść go za jednym razem lub uczestniczyć w dowolnych etapach, w miarę swojego czasu i możliwości (dla tych którzy wybiorą taką opcję, przewidujemy kontynuację projektu i możliwość dokończenia GSB w przyszłym roku).

Zapewnimy Wam całą logistykę podczas wyprawy – zorganizujemy transport na miejsce startu i mety, wygodne noclegi i odpowiednie wyżywienie, dzięki którym zregenerujecie siły po całym dniu na szlaku. Stworzymy kameralną, niedużą grupę. Podczas wędrówki będzie Wam towarzyszył licencjonowany przewodnik beskidzki, a wsparciem będzie też służyć dodatkowa osoba i samochód, wiozący również Wasze rzeczy między noclegami. Dzięki temu w określonych miejscach w ciągu dnia na trasie będzie też dostęp do bagaży, a także możliwość zjedzenia ciepłego lunchu, napicia się kawy lub herbaty. Możecie przejść Główny Szlak Beskidzki na lekko, ciesząc się byciem w górach i koncentrując tylko na wędrówce i podziwianiu widoków.

W skrócie plan przejścia Głównego Szlaku Beskidzkiego wygląda tak:

I etap, 9 dni w tym 8 dni wędrówki; 18.06 – 26.06 (piątek – sobota); trasa Ustroń – Krościenko nad Dunajcem (198 kilometrów; Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Pogórze Orawsko-Jordanowskie, Gorce)

II etap, 8 dni wędrówki; 27.06 – 4.07 (niedziela – niedziela); trasa Krościenko nad Dunajcem – Komańcza (208 kilometrów; Beskid Sądecki, Beskid Niski, Pogórze Bukowskie)

III etap, 6 dni w tym 4 dni wędrówki; 5.07 – 10.07 (poniedziałek – czwartek); trasa Komańcza – Wołosate + dzień odpoczynku (94 kilometry; Bieszczady)

 

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ.