O nas

OFFTRAVEL – niebanalne pomysły na wyprawę życia!

 

Pełen galop w bezkresnym mongolskim stepie? Trekking ponad chmurami wśród himalajskich ośmiotysięczników? A może podróż na krańce świata – Alaskę, Kamczatkę lub do Patagonii? OFFTRAVEL to niebanalne pomysły na wyprawę życia. Jeśli masz duszę podróżnika, lubisz podejmować wyzwania, chcesz odkrywać skarby przyrody i poznawać różnorodny kulturowo świat, jedź z nami!

Organizujemy wyprawy przygodowe, rajdy konne i trekkingi w najdalsze zakątki Ziemi. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu, podróżach w małych grupach, bezpieczeństwie i indywidualnym podejściu do potrzeb uczestników. Nieważne gdzie z nami pojedziesz gwarantujemy różnorodny i ciekawy program wyprawy. Wybieramy ambitne cele podróżnicze i najbardziej liczy się dla nas Twoja satysfakcja z przeżytej przygody!

Od 2009 roku, działając jako Grupa Wyprawowa „Chate.pl”, zorganizowaliśmy ponad sto wypraw i zaufało nam kilkaset osób. Dołącz do nas!

 

Offtravel s.c. znajduje się w Rejestrze Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Łódzkiego pod numerem 404, oraz posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. o numerze 04.058.078.


 • Jakub Czajkowski

  Jakub Czajkowski

  Geograf i podróżnik. Od zawsze zafascynowany poznawaniem świata – najpierw na kartach książek, a potem wykorzystując każdą okazję do podróży. Od wielu lat wędruje z plecakiem po górskich ścieżkach Karpat i azjatyckich bezdrożach. Przeszedł Główny Szlak Beskidzki, drogę pamirską w Tadżykistanie oraz zdobywał szczyty Tien-szanu. Odkąd po raz pierwszy w Mongolii dosiadł konia, odkrywa w siodle dzikie pustkowia Azji Centralnej – mongolskie stepy i wysokogórskie przełęcze Tien-szanu. Przemierzał szlaki Tybetu, Indochin i dziewiczą syberyjską tajgę, ale uwielbia też wyszukiwać nieznane miejsca w Polsce. Pasjonuje się fotografią, dziką przyrodą i „aktywnym wypoczynkiem” – najlepiej na dystansie 100 km, z mapą i kompasem w dłoni. O swoich wyprawach często opowiada na prelekcjach podróżniczych.

 • Wojciech Marzec

  Wojciech Marzec

  Podróżnik. Studiował geografię, marketing i zarządzanie. Zafascynowany podróżami od zawsze, a zawodowo od 10 lat związany z organizacją wypraw przygodowych jako twórca i koordynator Grupy Wyprawowej “Chate.pl”. Współzałożyciel warszawskiej kawiarni podróżniczej “Południk Zero”, w której goście chętnie dzielą się z innym swoimi podróżniczymi doświadczeniami. Interesuje się dziką przyrodą, w wolnym czasie żegluje, jeździ konno i grzebie w samochodach terenowych. Ostatnio swoich sił próbuje w dogtrekkingu.

  Jak magnes działają na niego wysokie góry i surowe, bezludne przestrzenie. Wielokrotnie podróżował po Patagonii, Alasce, Kamczatce i krajach Azji Centralnej. Do Mongolii wybrał się starą Ładą Nivą pokonując 14 tys. kilometrów po azjatyckich bezdrożach. Swoją stopę postawił również na Nowej Zelandii, w Australii i Afganistanie. Zawsze chętnie wraca w rumuńskie i ukraińskie Karpaty. Ale najbardziej, obok swojej rodziny, pokochał polskie Bieszczady i marzy, by kiedyś zatrzymać się w nich na dłużej.

 • Bartosz Malinowski

  Bartosz Malinowski

  Nomada, podróżnik, przewodnik górski. Poszukiwacz sprzeczności, zakrzywień czasoprzestrzeni, absurdu i awanturniczych przygód. Niestrudzony odkrywca dzikich i niezabetonowanych miejsc na Ziemi, przez życie wędrujący nieprzetartymi szlakami. Zafascynowany Azją. Konno przemierzał stepy i góry Mongolii, wędrował na wielbłądach, słoniach i innych wierzchowcach. Rowerem przejechał wiele tysięcy kilometrów m.in. przez Mongolię, Chiny, Tybet, Nepal i Himalaje, ale zdecydowanie na własnych nogach czuje się najlepiej. Obserwował życie nomadów w Mongolii, Azji Centralnej i w Afganistanie.

  W 2007, podążając Łukiem Karpat, pokonał pieszo 2500 km z południowej Rumunii do Bratysławy. W 2010 roku współorganizował wyprawę śladami wielkiej ucieczki z sowieckiego łagru Witolda Glińskiego Long Walk Plus Expedition z Jakucka do Kalkuty. Przez 6 miesięcy przemierzył 8000 km na różne sposoby, nadając stałe relacje dla Programu Trzeciego Polskiego Radia. W 2013 roku wraz z żoną Asią przeszedł Chadar – lodową drogę po zamarzniętej rzece Zanskar w Himalajach. W 2015 roku przeszedł 1700 km przez Himalaje Nepalu, realizując jako pierwszy Polak przejście Wielkiego Szlaku Himalajskiego.

  W wyprawach towarzyszą mu aparat fotograficzny oraz motta „chwytaj dzień” oraz „maszeruj albo zdychaj”. Lubi niszowe kino, książki oraz głośną muzykę i skakanie pod sceną.

 • Sylwia Kubiak

  Sylwia Kubiak

  Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz KKZ Hodowla Koni i Jeździectwo. Miłośniczka koni, na co dzień trenująca jazdę w stylu western. Stosuje naturalne metody pracy z końmi. Ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych m.in. Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Świata w Jeździe bez Ogłowia w konkurencjach western horsemanship i trail oraz Wicemistrzostwo Polski w konkurencji trail.

  Interesuje się turystyką konną – organizuje rajdy konne, projektowała także szlaki konne w Puszczy Białowieskiej. Uwielbia podróże, zarówno te weekendowe po Polsce (szczególnie góry, Podlasie i Kaszuby) jak i długie wyprawy konne po Bieszczadach, Ukrainie czy dalekiej Mongolii. Prowadzi blog o tematyce jeździeckiej.

   

 • Joanna Mostowska

  Joanna Mostowska

  Matka, żona, podróżniczka. Współzałożycielka kawiarni podróżniczej „Południk Zero” w Warszawie. Od kiedy pamięta mniejsze i większe wyjazdy wypełniały jej większość wolnych chwil. Najpierw były to rajdy harcerskie. A pierwszą samotną wycieczką (w wieku 17 lat) był wyjazd do Finlandii zimą. Potem jeździła m.in. do Azji. Jako pierwsza Polka przejechała Tybet na rowerze, za co została wyróżniona na festiwalu „Kolosy”.

  W przerwach w wychowywaniu dzieci zajmuje się wyjazdami w zimne rejony, a także biegami (najchętniej w górach). Doświadczenie górskie: kurs skałkowy, kurs taternicki letni i zimowy. Zdobyte szczyty m.in.: Stok Kangri (6123 m n.p.m.), Elbrus, Mt Blanc. Doświadczenie polarne: zimowy trawers Islandii (360 km) w 2017 roku, dwukrotne przejścia na Spitsbergenie (w tym jedno w 2016 roku na trasie 280 km w kobiecym zespole), trzykrotne przejścia płaskowyżu Hardangerviddy, w tym jedno samotne.

 • Robert Matraj

  Robert Matraj

  Podróżnik, ciekawy świata pasjonat motocykli. Już jako nastolatek rozłożył na części i odrestaurował swój pierwszy jednoślad. Jako dorosły człowiek postanowił połączyć zamiłowanie do dwóch kółek z marzeniem o dotarciu do odległych i egzotycznych miejsc. W swoją pierwszą podróż motorem wybrał się radzieckim Dnieprem do Słowenii i Chorwacji, by w ciągu kolejnych lat odbyć wyprawy do Anglii i Walii, Rumunii, nad jezioro Bajkał i do Mongolii.

  Obecnie prowadzi swój własny warsztat motocyklowy, gdzie specjalizuje się w serwisie BMW.  Uwielbia planować dalekie wyprawy i marzy o podróży dookoła świata na motocyklu. Od niedawna pasjonuje się fotografią, a w wolnych chwilach lubi wybrać się na pieszą wędrówkę po polskich górach, szczególnie Tatrach.