O nas

OFFTRAVEL – niebanalne pomysły na wyprawę życia

Pełen galop w bezkresnym mongolskim stepie? Trekking ponad chmurami wśród himalajskich ośmiotysięczników? A może podróż na krańce świata – Alaskę, Kamczatkę lub do Patagonii? OFFTRAVEL to niebanalne pomysły na wyprawę życia. Jeśli masz duszę podróżnika, lubisz podejmować wyzwania, chcesz odkrywać skarby przyrody i poznawać różnorodny kulturowo świat, jedź z nami.

Organizujemy wyprawy przygodowe, rajdy konne, wyprawy rowerowe i trekkingi w najdalsze zakątki Ziemi. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu, podróżach w małych grupach, bezpieczeństwie i indywidualnym podejściu do potrzeb uczestników. Nieważne gdzie z nami pojedziesz gwarantujemy różnorodny i ciekawy program wyprawy. Wybieramy ambitne cele podróżnicze i najbardziej liczy się dla nas Twoja satysfakcja z przeżytej przygody.

Od 2009 roku (do 2016 roku działając jako Grupa Wyprawowa „Chate.pl”) zorganizowaliśmy 150 wypraw i zaufało nam ponad 1000 osób. Dołącz do nas!

Offtravel s.c. znajduje się w Rejestrze Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych prowadzonym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod numerem 2368, oraz posiada gwarancję ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. o numerze M 516988.

Zespół OFFTRAVEL

  • Jakub Czajkowski

    Jakub Czajkowski

    Przewodnik górski, podróżnik i geograf specjalizujący się w przyrodzie obszarów chronionych. Licencjonowany przewodnik po Bieszczadzkim Parku Narodowym i Magurskim Parku Narodowym. Ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy. Trener Outdoor Learning w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Autor ponad 80 prelekcji oraz 200 artykułów i wywiadów o tematyce podróżniczej.

    Wielokrotnie wędrował po różnych pasmach Karpat i Alp oraz po górskich pustkowiach Azji Środkowej – w Pamirze i Tien-szanie. Przemierzał szlaki Tybetu, Indochin, syberyjską tajgę i Pustynię Gobi. Podróżował konno po Mongolii, Kirgistanie i Macedonii. Dwukrotnie przeszedł Główny Szlak Beskidzki – najdłuższy górski szlak w Polsce. Trzy razy ukończył Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT.

    Pasjonuje się turystyką rowerową, szczególnie w wersji mtb. Przejechał Beskidy trasą ultramaratonu Carpatia Divide oraz całe Sudety. Przemierzał też rowerem mongolskie stepy i górskie przełęcze Tien-szanu. Za wyprawę rowerową „Mongolia na Dwóch Kółkach” otrzymał nominację do nagrody TRAVELERY National Geographic w kategorii Podróż roku.

    Współzałożyciel i współwłaściciel biura podróży OFFTRAVEL. Organizator i przewodnik ponad 150 wypraw przygodowych, trekkingów, rajdów konnych i wypraw rowerowych w najdalsze zakątki ziemi.

  • Wojciech Marzec

    Wojciech Marzec

    Podróżnik. Studiował geografię na UW, marketing i zarządzanie na SGH. Od dzieciństwa zafascynowany górami i podróżami, do których zamiłowanie wyniósł z harcerstwa. Od 20 lat zawodowo związany z organizacją wypraw przygodowych, wcześniej jako twórca i koordynator Grupy Wyprawowej “Chate.pl”, a obecnie współwłaściciel biura podróży OFFTRAVEL. Współzałożyciel warszawskiej kawiarni podróżniczej “Południk Zero”. Lubi biegać i pływać, w wolnym czasie żegluje, jeździ konno i podróżuje motocyklem.

    Jak magnes działają na niego wysokie góry i surowe, bezludne przestrzenie. Wielokrotnie podróżował po Patagonii, Australii, Alasce, Syberii, Kanadzie, Maroku, Kamczatce i krajach Azji Centralnej. Wspinał się i organizował trekkingi w Himalajach, Andach, górach Ameryki Północnej i Kaukazu, Pamirze, Ałtaju i Sajanach. Jeszcze na studiach w pojedynkę wszedł na Elbrus, Ararat (najwyższy szczyt Turcji) i Demawend (najwyższy szczyt Iranu). Stanął na szczytach Mont Blanc, Denali, Ojos del Salado, Mercedario, na Aconcagua wspiął się Lodowcem Polaków (droga Direttissima). Do Mongolii wybrał się starą Ładą Nivą pokonując 14 tys. kilometrów po azjatyckich bezdrożach. Tygodniami przemierzał konno góry Kirgistanu i argentyńskie pampy, stepy Mongolii, atlantyckie wybrzeże Maroka i Góry Skaliste. Swoją stopę postawił również w Nowej Zelandii, Azji Południowo-wschodniej, Ameryce Środkowej i Afganistanie. Organizator i przewodnik ponad 60 wypraw w najdalsze zakątki ziemi.

  • Sylwia Kubiak

    Sylwia Kubiak

    Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz KKZ Hodowla Koni i Jeździectwa. Instruktorka jazdy konnej i pilotka wycieczek. Miłośniczka koni, na co dzień trenująca jazdę w stylu western. Stosuje naturalne metody pracy z końmi. Ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych m.in. Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Świata w Jeździe bez Ogłowia w konkurencjach western horsemanship i trail oraz Wicemistrzostwo Polski w konkurencji trail.

    Interesuje się turystyką konną – organizuje rajdy konne, projektowała także szlaki konne w Puszczy Białowieskiej. Uwielbia podróże, zarówno te weekendowe po Polsce (szczególnie góry, Podlasie i Kaszuby) jak i długie wyprawy konne po Bieszczadach, Ukrainie czy dalekiej Mongolii. Prowadzi blog o tematyce jeździeckiej.

  • Maciej Musil

    Maciej Musil

    Podróżnik. Student turystyki z językiem hiszpańskim na uniwersytecie Aberystwyth w Walii. Od najmłodszych lat zafascynowany jazdą konną i dalekimi podróżami. Postanowił połączyć te pasje i od lat przemierza różne zakątki świata w siodle. Jeździł konno w Kirgistanie, Peru, USA, Jordanii i Czarnogórze. Ma za sobą również dziesiątki rajdów po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

    Jako siedemnastolatek przepłynął Atlantyk na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin w ramach projektu „Niebieska Szkoła”. Po ukończeniu liceum samotnie wyjechał na miesięczny wolontariat do Peru, gdzie pomagał w lokalnej szkole oraz przy badaniach herpetologicznych w amazońskiej dżungli. Przed ukończeniem 20 lat postawił stopę na każdym kontynencie oprócz Antarktydy – co planuje w przyszłości zmienić. Zakochany w dzikich i niedostępnych rejonach Ziemi oraz kulturze nomadów – najchętniej urodziłby się Kirgizem. W wolnym czasie jeździ konno, pływa kajakiem, żegluje i planuje przyszłe podróże. Podróżując goni za poczuciem wolności i autentyczności, a swoją pasją chce zarażać innych. Nie lubi rutyny lecz jedno nigdy go nie znudzi: szybki koń i szeroki step przez który można pognać.

  • Magdalena Konik

    Magdalena Konik

    Podróżniczka i fotograf. Studiowała zarządzanie i marketing w turystyce na WSH we Wrocławiu. Od kilkunastu lat zawodowo związana z turystyką, miłośniczka jeździectwa i pasjonatka fotografii. Podróżuje, by zrozumieć, doświadczyć i uczyć się od innych ludzi. Fascynują ją ginące tradycje i ludzie z pasjami. Chcąc porównać obraz medialny z rzeczywistością kilka lat temu wyjechała do Gruzji… i przepadła.

    Realizując projekt fotograficzny zamieszkała we wschodnim Kaukazie by żyjąc z jego mieszkańcami oraz współpracując z Tuszeckim Parkiem Narodowym uwieczniać tradycje i życie w górach przed nadejściem masowej turystyki. Kilkanaście lat temu uległa wypadkowi konnemu, co na długo odsunęło ją od koni. Po przeprowadzce do Gruzji wróciła do jeździectwa i teraz nadrabia stracony czas, doskonaląc umiejętności podczas wypraw konnych przez Wysoki Kaukaz. Laureatka stypendium fotograficznego Timothy’ego Allen’a w ramach Xposure International Photography Festiwal w Emiratach Arabskich, finalistka Siena International Photo Award 2018, dwukrotnie wyróżniona w galerii Daily Dozen – The editor’s spotlight – National Geographic. Ponadto zdobyła wyróżnienie w kategorii „Podróż” na festiwalu KOLOSY za rok 2017 za dokumentowanie pasterskiego życia w Tuszetii. Jej publikacje pojawiały się w magazynie Kontynenty, Świecie Koni, Digital Camera Polska, Georgian Journal, IWPR Georgia.

  • Joanna Chała

    Joanna Chała

    Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Filologii Hiszpańskiej. Przewodnik górski i instruktor jazdy konnej. Sandomierzanka, od 13 roku życia aktywnie działająca w świecie rekonstrukcji historycznej. Od lat związana z jeździectwem, od 16 roku życia współtworzyła małą stadninę koni w Zakrzowie pod Tarnobrzegiem. Od kilku lat trenująca łucznictwo konne. Na co dzień księgowa, w wolnych chwilach fotograf, tłumacz, markietanka, łuczniczka i znakarz szlaków. Od kilku lat uczestnicząca w organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Pol’and’rock Festival. Od młodzieńczych lat jeździ w polskie góry, a w Bieszczady wraca najchętniej. Z książek wybiera fantastykę, historię i poezję. Nie ma wolnych dni, bo wolny dzień to zawsze dobry moment, żeby gdzieś pojechać. Najlepiej spędzony czas to weekend za miastem bez zasięgu, z pasącymi się końmi, biegającymi wkoło psami i niczyim niebem. To wędrówka z kompasem w ręku w miejsca, w które niewielu dociera.

  • Alicja Kuchar

    Alicja Kuchar

    Przewodniczka górska, trenerka edukacji w plenerze, z wykształcenia pedagożka i nauczycielka działająca w duchu edukacji alternatywnej. Zafascynowana światem, poszukująca w podróżach i wędrówkach drogi do poznawania ludzi i kultur, do obcowania z naturą. Do życia jak powietrza, poza górami i lasem potrzebuje przestrzeni i czystego, fizycznego wysiłku. Poza wędrówkami po polskich górach chętnie zapuszcza się w kolejne pasma poza granicami kraju, najchętniej ukraińskie i rumuńskie Karpaty i na Bałkany, w których aż kręci się w głowie od wszelkiej różnorodności. Coraz bardziej wciąga się w zimową turystykę wysokogórską i wspinaczkę. W chwilach wolnych od gór chętnie wsiada na rower, żeby poczuć szum powietrza w uszach i znaleźć nowe zielone punkty na mapie, a jeśli nastrój skłania do pozostania w bezruchu sięga po dobrą książkę.

  • Ula Fuglewicz

    Ula Fuglewicz

    Absolwentka AWFu i filologii angielskiej, od zawsze zafascynowana podróżami, górskimi wędrówkami oraz różnymi ekstremalnymi przygodami. Uwielbia wracać w góry wysokie, dotychczas stanęła 10 razy na szczycie Kilimandżaro, a także wielokrotnie przemierzała Himalaje i inne długodystansowe szlaki. Zakochana w północnych, surowych klimatach uwielbia Islandię, Skandynawię i Alaskę. Od pierwszej lekcji hiszpańskiego pochłonęła ją nauka tego języka, a zaraz potem nadeszła fascynacja hiszpańskojęzycznymi krajami Ameryki Środkowej i Południowej, do których często wraca. Czas wolny wypełnia jej realizacja licznych pasji: wspinaczka skałkowa i lodowa, jazda konna, nurkowanie, biegi górskie, skitury, snowboard.