O nas

OFFTRAVEL – OFF the beaten track experience

Pełen galop w bezkresnym mongolskim stepie? Trekking ponad chmurami wśród himalajskich ośmiotysięczników? A może podróż na krańce świata – Alaskę, do Australii lub do Patagonii? OFFTRAVEL to niebanalne pomysły na wyprawę życia. Jeśli masz duszę podróżnika, lubisz podejmować wyzwania, chcesz odkrywać skarby przyrody i poznawać różnorodny kulturowo świat, jedź z nami.

Organizujemy wyprawy przygodowe, rajdy konne, wyprawy rowerowe i trekkingi w najdalsze zakątki Ziemi. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu, podróżach w małych grupach, bezpieczeństwie i indywidualnym podejściu do potrzeb uczestników. Nieważne gdzie z nami pojedziesz gwarantujemy różnorodny i ciekawy program wyprawy. Wybieramy ambitne cele podróżnicze i najbardziej liczy się dla nas Twoja satysfakcja z przeżytej przygody.

Od 2009 roku (do 2016 roku działając jako Grupa Wyprawowa „Chate.pl”) zorganizowaliśmy 150 wypraw i zaufało nam ponad 1000 osób. Dołącz do nas!

Offtravel s.c. znajduje się w Rejestrze Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych prowadzonym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod numerem 2368, oraz posiada gwarancję ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. o numerze M 516988.

Zespół OFFTRAVEL

  • Jakub Czajkowski

    Jakub Czajkowski

    Przewodnik górski, podróżnik i geograf specjalizujący się w przyrodzie obszarów chronionych. Licencjonowany przewodnik po Bieszczadzkim Parku Narodowym i Magurskim Parku Narodowym. Ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy. Trener Outdoor Learning w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Autor ponad 80 prelekcji oraz 200 artykułów i wywiadów o tematyce podróżniczej.

    Wielokrotnie wędrował po różnych pasmach Karpat i Alp oraz po górskich pustkowiach Azji Środkowej – w Pamirze i Tien-szanie. Przemierzał szlaki Tybetu, Indochin, syberyjską tajgę i Pustynię Gobi. Podróżował konno po Mongolii, Kirgistanie i Macedonii. Dwukrotnie przeszedł Główny Szlak Beskidzki – najdłuższy górski szlak w Polsce. Trzy razy ukończył Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT.

    Pasjonuje się turystyką rowerową, szczególnie w wersji mtb. Przejechał Beskidy trasą ultramaratonu Carpatia Divide oraz całe Sudety. Przemierzał też rowerem mongolskie stepy i górskie przełęcze Tien-szanu. Za wyprawę rowerową „Mongolia na Dwóch Kółkach” otrzymał nominację do nagrody TRAVELERY National Geographic w kategorii Podróż roku.

    Współzałożyciel i współwłaściciel biura podróży OFFTRAVEL. Organizator i przewodnik ponad 150 wypraw przygodowych, trekkingów, rajdów konnych i wypraw rowerowych w najdalsze zakątki ziemi.

  • Wojciech Marzec

    Wojciech Marzec

    Podróżnik. Studiował geografię na UW, marketing i zarządzanie na SGH. Od dzieciństwa zafascynowany górami i podróżami, do których zamiłowanie wyniósł z harcerstwa. Od 20 lat zawodowo związany z organizacją wypraw przygodowych, wcześniej jako twórca i koordynator Grupy Wyprawowej “Chate.pl”, a obecnie współwłaściciel biura podróży OFFTRAVEL. Współzałożyciel warszawskiej kawiarni podróżniczej “Południk Zero”. Lubi biegać i pływać, w wolnym czasie żegluje, jeździ konno i podróżuje motocyklem.

    Jak magnes działają na niego wysokie góry i surowe, bezludne przestrzenie. Wielokrotnie podróżował po Patagonii, Australii, Alasce, Syberii, Kanadzie, Maroku, Kamczatce i krajach Azji Centralnej. Wspinał się i organizował trekkingi w Himalajach, Andach, górach Ameryki Północnej i Kaukazu, Pamirze, Ałtaju i Sajanach. Jeszcze na studiach w pojedynkę wszedł na Elbrus, Ararat (najwyższy szczyt Turcji) i Demawend (najwyższy szczyt Iranu). Stanął na szczytach Mont Blanc, Denali, Ojos del Salado, Mercedario, na Aconcagua wspiął się Lodowcem Polaków (droga Direttissima). Do Mongolii i nad Bajkał wybrał się starą Ładą Nivą pokonując 14 tys. kilometrów po azjatyckich bezdrożach. Tygodniami przemierzał konno góry Kirgistanu i argentyńskie pampy, stepy Mongolii, atlantyckie wybrzeże Maroka i Góry Skaliste. Swoją stopę postawił również w Nowej Zelandii, Azji Południowo-wschodniej, Ameryce Środkowej i Afganistanie. Organizator i przewodnik ponad 60 wypraw w najdalsze zakątki ziemi.

  • Sylwia Kubiak

    Sylwia Kubiak

    Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz KKZ Hodowla Koni i Jeździectwa. Instruktorka jazdy konnej i pilotka wycieczek. Miłośniczka koni, na co dzień trenująca jazdę w stylu western. Stosuje naturalne metody pracy z końmi. Ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych m.in. Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Świata w Jeździe bez Ogłowia w konkurencjach western horsemanship i trail oraz Wicemistrzostwo Polski w konkurencji trail.

    Interesuje się turystyką konną – organizuje rajdy konne, projektowała także szlaki konne w Puszczy Białowieskiej. Uwielbia podróże, zarówno te weekendowe po Polsce (szczególnie góry, Podlasie i Kaszuby) jak i długie wyprawy konne po Bieszczadach, Ukrainie czy dalekiej Mongolii. Prowadzi blog o tematyce jeździeckiej.

  • Maciej Musil

    Maciej Musil

    Podróżnik. Student turystyki z językiem hiszpańskim na uniwersytecie Aberystwyth w Walii. Od najmłodszych lat zafascynowany jazdą konną i dalekimi podróżami. Postanowił połączyć te pasje i od lat przemierza różne zakątki świata w siodle. Jeździł konno w Kirgistanie, Peru, USA, Jordanii i Czarnogórze. Ma za sobą również dziesiątki rajdów po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

    Jako siedemnastolatek przepłynął Atlantyk na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin w ramach projektu „Niebieska Szkoła”. Po ukończeniu liceum samotnie wyjechał na miesięczny wolontariat do Peru, gdzie pomagał w lokalnej szkole oraz przy badaniach herpetologicznych w amazońskiej dżungli. Przed ukończeniem 20 lat postawił stopę na każdym kontynencie oprócz Antarktydy – co planuje w przyszłości zmienić. Zakochany w dzikich i niedostępnych rejonach Ziemi oraz kulturze nomadów – najchętniej urodziłby się Kirgizem. W wolnym czasie jeździ konno, pływa kajakiem, żegluje i planuje przyszłe podróże. Podróżując goni za poczuciem wolności i autentyczności, a swoją pasją chce zarażać innych. Nie lubi rutyny lecz jedno nigdy go nie znudzi: szybki koń i szeroki step przez który można pognać.

  • Magdalena Konik

    Magdalena Konik

    Podróżniczka i fotograf. Studiowała zarządzanie i marketing w turystyce na WSH we Wrocławiu. Od kilkunastu lat zawodowo związana z turystyką, miłośniczka jeździectwa i pasjonatka fotografii. Podróżuje, by zrozumieć, doświadczyć i uczyć się od innych ludzi. Fascynują ją ginące tradycje i ludzie z pasjami. Chcąc porównać obraz medialny z rzeczywistością kilka lat temu wyjechała do Gruzji… i przepadła.

    Realizując projekt fotograficzny zamieszkała we wschodnim Kaukazie by żyjąc z jego mieszkańcami oraz współpracując z Tuszeckim Parkiem Narodowym uwieczniać tradycje i życie w górach przed nadejściem masowej turystyki. Kilkanaście lat temu uległa wypadkowi konnemu, co na długo odsunęło ją od koni. Po przeprowadzce do Gruzji wróciła do jeździectwa i teraz nadrabia stracony czas, doskonaląc umiejętności podczas wypraw konnych przez Wysoki Kaukaz. Laureatka stypendium fotograficznego Timothy’ego Allen’a w ramach Xposure International Photography Festiwal w Emiratach Arabskich, finalistka Siena International Photo Award 2018, dwukrotnie wyróżniona w galerii Daily Dozen – The editor’s spotlight – National Geographic. Ponadto zdobyła wyróżnienie w kategorii „Podróż” na festiwalu KOLOSY za rok 2017 za dokumentowanie pasterskiego życia w Tuszetii. Jej publikacje pojawiały się w magazynie Kontynenty, Świecie Koni, Digital Camera Polska, Georgian Journal, IWPR Georgia.

  • Joanna Chała

    Joanna Chała

    Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Filologii Hiszpańskiej. Przewodnik górski i instruktor jazdy konnej. Sandomierzanka, od 13 roku życia aktywnie działająca w świecie rekonstrukcji historycznej. Od lat związana z jeździectwem, od 16 roku życia współtworzyła małą stadninę koni w Zakrzowie pod Tarnobrzegiem. Od kilku lat trenująca łucznictwo konne. Na co dzień księgowa, w wolnych chwilach fotograf, tłumacz, markietanka, łuczniczka i znakarz szlaków. Od kilku lat uczestnicząca w organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Pol’and’rock Festival. Od młodzieńczych lat jeździ w polskie góry, a w Bieszczady wraca najchętniej. Z książek wybiera fantastykę, historię i poezję. Nie ma wolnych dni, bo wolny dzień to zawsze dobry moment, żeby gdzieś pojechać. Najlepiej spędzony czas to weekend za miastem bez zasięgu, z pasącymi się końmi, biegającymi wkoło psami i niczyim niebem. To wędrówka z kompasem w ręku w miejsca, w które niewielu dociera.

  • Alicja Kuchar

    Alicja Kuchar

    Przewodniczka górska, trenerka edukacji w plenerze, z wykształcenia pedagożka i nauczycielka działająca w duchu edukacji alternatywnej. Zafascynowana światem, poszukująca w podróżach i wędrówkach drogi do poznawania ludzi i kultur, do obcowania z naturą. Do życia jak powietrza, poza górami i lasem potrzebuje przestrzeni i czystego, fizycznego wysiłku. Poza wędrówkami po polskich górach chętnie zapuszcza się w kolejne pasma poza granicami kraju, najchętniej ukraińskie i rumuńskie Karpaty i na Bałkany, w których aż kręci się w głowie od wszelkiej różnorodności. Coraz bardziej wciąga się w zimową turystykę wysokogórską i wspinaczkę. W chwilach wolnych od gór chętnie wsiada na rower, żeby poczuć szum powietrza w uszach i znaleźć nowe zielone punkty na mapie, a jeśli nastrój skłania do pozostania w bezruchu sięga po dobrą książkę.

  • Ula Fuglewicz

    Ula Fuglewicz

    Absolwentka AWFu i filologii angielskiej, od zawsze zafascynowana podróżami, górskimi wędrówkami oraz różnymi ekstremalnymi przygodami. Uwielbia wracać w góry wysokie, dotychczas stanęła 10 razy na szczycie Kilimandżaro, a także wielokrotnie przemierzała Himalaje i inne długodystansowe szlaki. Zakochana w północnych, surowych klimatach uwielbia Islandię, Skandynawię i Alaskę. Od pierwszej lekcji hiszpańskiego pochłonęła ją nauka tego języka, a zaraz potem nadeszła fascynacja hiszpańskojęzycznymi krajami Ameryki Środkowej i Południowej, do których często wraca. Czas wolny wypełnia jej realizacja licznych pasji: wspinaczka skałkowa i lodowa, jazda konna, nurkowanie, biegi górskie, skitury, snowboard.

  • Jakub Dorosz

    Jakub Dorosz

    Pasjonat oraz certyfikowany instruktor survivalu i bushcraftu z 10 letnim doświadczeniem zawodowym w tym obszarze. Organizator i lider wielu wypraw zagranicznych osadzonych w konwencji bushcraft. Niekiedy wyprawy te należały do gatunku ekstremalnych np. 3-tygodniowa wyprawa w dzicz Idaho USA, osadzona w scenariuszu trapersko-historycznym połączona z polowaniem na niedźwiedzie z broni czarnoprochowej lub 2-tygodniowa wyprawa na Syberię, realizowana w konwencji „uciekinierów z łagrów”. Założone scenariusze radykalnie rzutowały na dobór odzieży oraz wyposażenia, w składzie którego nie mogły znaleźć się żadne współcześnie stosowane elementy, tkaniny, materiały, a nawet elektryczne latarki. Trzykrotnie wędrował przez Laponię w rejonie Jeziora Inari, wraz z kilkuosobowymi grupami pasjonatów sztuki przetrwania i bushcraftu.
    Jest autorem artykułów tematycznych poświęconych tematyce radzenia sobie w dziczy, ukazujących się regularnie na łamach prasy specjalistycznej. Jest również certyfikowanym trenerem Outdoor Learning. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym m.in. w charakterze streetworkera (pedagoga ulicy), realizatora zajęć z zakresu profilaktyki uzależnień oraz realizatora specjalistycznych projektów dla wychowanków zakładu poprawczego. Szkoli trenerów edukacji w plenerze oraz certyfikuje instruktorów survivalu w ramach kursów instruktorskich Polskiej Akademii Sportu.