Nasze wyprawy

Organizujemy wyprawy przygodowe w najdalsze zakątki ziemi, w których łączymy elementy wyzwania z odpoczynkiem na niższych obrotach. Nasze wyprawy to aktywne i różnorodne programy realizowane w kameralnych grupach, gdzie liczy się działanie zespołowe. Uczestnicy biorący w nich udział, to ludzie w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Na pewno łączy ich jednak pasja podróżowania, poznawania świata, zbierania mocnych wrażeń i gorących przygód. Proponujemy wiele aktywności: trekkingi, rajdy konne, wyprawy 4×4 i motocyklowe, raftingi, wyprawy rowerowe i ekspedycje polarne.

Cenimy Twój czas. Dlatego terminy wypraw planujemy uwzględniając weekendy i dni wolne od pracy, tak aby pogodzić optymalny czas wyjazdu z Twoim urlopem. Pobyt na miejscu wykorzystujemy najefektywniej jak to możliwe. Koszty naszych wyjazdów wiążą się z ceną uwzględniającą przygotowanie i organizację wyprawy, bilety lotnicze, ubezpieczenia itp. oraz z kwotą przeznaczoną na wydatki na miejscu, obejmujące lokalne usługi.

Jak podróżujemy?

Większość wypraw rozpoczynamy od kilkugodzinnego przelotu samolotami rejsowymi. Na miejscu poruszamy się już lokalnymi środkami transportu – autobusami, pociągami, czy wynajętymi busami. Noclegi zależą od charakteru wyprawy, możliwości na miejscu i naszego pomysłu. Najczęściej śpimy w sprawdzonych hotelach turystycznych o dobrym standardzie, guesthousach lub po prostu w namiotach i jurtach. Jadamy w lokalnych barach i małych restauracjach. Staramy się, by nie były to miejsca mocno turystyczne, lecz takie, z których korzysta głównie miejscowa ludność. W odludnych miejscach przygotowujemy wspólne posiłki na ogniskach lub kuchenkach gazowych.Co warto wiedzieć przed wyprawą konną?

Organizujemy wyprawy konne od 15 lat. Współpracujemy z doświadczonymi lokalnymi przewodnikami i wybieramy sprawdzone konieNa naszych wyprawach konnych najważniejsze jest bezpieczeństwo – zarówno jeźdźca, jak i konia. Trasy jakimi jeździmy są różne – często to szerokie „galopowe” przestrzenie, ale zdarza się też, że przekraczamy rwące strumienie lub poruszamy się górskimi ścieżkami. Dzięki temu docieramy w naprawdę niesamowite miejsca. Aby jechać na rajd konny powinieneś być dobrym jeźdźcem, czyli poruszać się w pełnej równowadze w trzech chodach – stępie, kłusie i galopie. Ważne jest także, abyś miał/a doświadczenie w terenie i odpowiednie przygotowanie kondycyjne. Miej na uwadze również to, że często będziemy jeździć w górach i Twój stan zdrowia powinien pozwalać na udział w takiej wyprawie. W zamian obiecujemy fantastyczną przygodę w siodle.Czy dam radę na trekkingu?

Organizujemy trekkingi w różnych górach na świecie i o różnym stopniu trudności. Dobrze znamy miejsca, w które się wybieramy, gdyż byliśmy w nich wielokrotnie. Mamy opracowane łatwiejsze trasy w Karpatach i bardziej wymagające wyprawy w Himalaje i Tien-szan. Trekkingi z nami to wspaniałe widoki, emocjonujące przeżycia w górach, obcowanie z dziką przyrodą oraz poznawanie lokalnej kultury i folkloru. Wybieramy ambitne cele wędrówek, jednak największą uwagę przykładamy do Twojego bezpieczeństwa. Wyprawy odbywają się z dala od cywilizacji, a trasy przebiegają często w trudnym terenie na dużej wysokości, dlatego Twój stan zdrowia powinien pozwalać na udział w takiej wyprawie. Podczas trekkingów najczęściej nosimy ze sobą cały ekwipunek, co pozwala nam na niezależność i swobodę, ale jednocześnie tworzy wyprawę bardziej wymagającą i ambitną.Wszystkie wyprawy robimy cyklicznie co roku w podobnych terminach. Nie każdą przyszłoroczną datę jesteśmy jednak w stanie już określić, dlatego jeśli interesuje Cię jakaś wyprawa w przyszłości najlepiej skontaktuj się z nami. Każdą z wypraw możemy też zorganizować w specjalnym terminie na zamówienie grupy osób.

Wild Wild West

Wild Wild West

21 sierpnia – 5 września 2023
Kanada Zachodnia
podstawowe informacje
 • Rajd konny
 • Rafting
 • Góry wysokie
 • Dzika przyroda
 • Noclegi w namiotach
WYPRAWA POTWIER- DZONA
Przez Dwie Doliny

Przez Dwie Doliny

25 sierpnia – 3 września 2023
Gruzja
podstawowe informacje
 • Rajd konny
 • Góry wysokie
 • Dzika przyroda
 • Poznawanie kultury
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
Wokół Manaslu

Wokół Manaslu

27 października – 12 listopada 2023
Nepal
podstawowe informacje
 • Trekking
 • Góry wysokie
 • Poznawanie kultury
WYPRAWA POTWIER- DZONA
Ognista Ziemia

Ognista Ziemia

10 lutego – 3 marca 2024
Argentyna   Chile
podstawowe informacje
 • Wyprawa samochodowa
 • Trekking
 • Rafting
 • Góry wysokie
 • Dzika przyroda
 • Poznawanie kultury