13 kwietnia 2019

Mongolia na Dwóch Kółkach nominowana do TRAVELERÓW
Dostaliśmy nominację do nagrody Travelery National Geographic w kategorii PODRÓŻ ROKU! Dobra niespodzianka! Kuba, którego znacie z naszych offtravelowych wyjazdów, dostał nominację do nagrody Travelery National Geographic Traveler za ubiegłoroczną autorską wyprawę rowerową "Mongolia na dwóch kółkach". Film z tej podróży możecie zobaczyć na naszym kanale na YouTube, a zagłosować na nią w konkursie możecie tutaj: http://travelery.national-geographic.pl/ PS. A jeśli chcielibyście przeżyć taką przygodę, to mamy dobrą wiadomość - "Mongolia na Dwóch Kółkach" jest również w naszym kalendarzu wypraw na 2019 rok. Tutaj cały program: https://offtravel.pl/wyprawy/wyprawa-rowerowa-w-mongolii-ii/  
7 stycznia 2019

Nowe wyprawy
W 2019 roku proponujemy Wam kilka nowych wypraw! Mongolię przemierzymy nie tylko konno i rowerami, ale również samochodem docierając w wyjątkowe miejsce... Głównym celem 16-dniowej wyprawy "Step to za Mało" będzie Pustynia Gobi. Autami wybierzemy się także do północnej Rumunii, aby poznać jej wyjątkową kulturę i zwiedzić unikatowe zabytki. W Nepalu wybierzemy się w tym roku też do Everest Base Camp, a także na trekking wokół Dhaulagiri. Wracamy też z programami syberyjskimi - jeszcze tej zimy proponujemy Wam wyprawę na zamarznięte jezioro Bajkał, a latem eksplorację Trasy Kołymskiej oraz Bajkału i okolic. Pracujemy też nad kolejnymi ciekawymi pomysłami, które przedstawimy Wam niebawem!  
22 listopada 2018

Spotkajmy się!
Pojeździmy teraz trochę po Polsce. To dobra okazja, aby nas poznać, posłuchać opowieści o wyprawach i zadać na żywo wszelkie pytania. Poniżej nasz rozkład jazdy:
28 września 2018

Mongolia na Dwóch Kółkach – FILM
Jakie to uczucie jechać rowerem przez jedno z najbardziej zachwycających miejsc na ziemi? Zobaczcie film z tegorocznej wyprawy do Mongolii!
27 sierpnia 2018

Wyprawy w 2019 roku!
Właśnie po raz ostatni w tym roku jeździmy sobie konno po Mongolii, ale myślimy też już o przyszłorocznych podróżach... Na naszej stronie umieściliśmy już terminy wypraw w 2019 roku! Jeśli już teraz zastanawiacie się i planujecie, gdzie chcielibyście wybrać się w przyszłym roku, koniecznie zerknijcie na nasze propozycje w dziale WYPRAWY! Jest kilka zupełnie nowych projektów - wśród nich trekkingi, rajdy konne, wyprawy rowerowe oraz samochodowe. W najodleglejsze zakątki ziemi, ale także całkiem blisko - w piękne miejsca w Polsce. Zapraszamy! A jeszcze w tym roku zapraszamy Was z nami m.in. do Nepalu, Maroka, na Ukrainę i do Argentyny!
26 lipca 2018

Niebiańskie Przełęcze
Za nami dwa tygodnie w Kirgistanie. Tien-szan znów pokazał swoją magię i azjatycką dzikość. Mega widoki, wysokie góry, ogromne przestrzenie i świstaki zaglądające do namiotów zrobiły niezapomniany klimat... No i najważniejsze - w takim towarzystwie tylko jeździć na takie wyprawy. Dzięki Aleksandra El Echki, Natalia, Ania, Leszek i Kamil ;) A zdjęcia z wyprawy możecie zobaczyć w naszej GALERII
19 czerwca 2018

Szlak wokół Tatr
W weekend zrobiliśmy rekonesans na polsko-słowackim rowerowym Szlaku wokół Tatr oraz odwiedziliśmy Spisz. W ciągu 4 dni przejechaliśmy 347 km. Trasa jest naprawdę fenomenalna pod względem jazdy i widoków. W sumie wyszło nam 3500 m przewyższeń, ale za to długie zjazdy z przełęczy po pustych drogach były wspaniałe. Szlak wokół Tatr to ambitna wycieczka rowerowa, podczas której można się konkretnie najeździć, ale wcześniejsze rozjeżdżenie i dobra kondycja są do tego bardzo wskazane...
8 czerwca 2018

Mongolia na Dwóch Kółkach
Właśnie wróciliśmy z dwutygodniowej wyprawy rowerowej po centralnej Mongolii. Przejechaliśmy rowerami 580 km przez góry i stepy w bardzo różnorodnym terenie... Były mozolne podjazdy pod przełęcze, kiedy czasem wiatr wiał prosto w twarz w ogóle nie pozwalając jechać. Ale więcej było oszałamiających widoków i zjeżdżania z gór prosto w tą wielką przestrzeń, po kilka, kilkanaście kilometrów w dół... Były wielkie stada owiec, rozpierzchające się z drogi na nasz widok i były dziesiątki koni, które odważnie stawały nam na drodze zasłaniając źrebaki i każąc się ominąć. Byli też ludzie stepu, którzy nie mogąc uwierzyć w to co widzą, pytali co my tam w ogóle robimy na tych rowerach... Po prostu była Mongolia - piękna, dzika, zaskakująca i jak zawsze wyjątkowa. Wyprawa "Mongolia na Dwóch Kółkach" to różnorodny teren, droga, widoki, przestrzeń, egzotyczna kultura nomadów - wszystko trafione idealnie;) Rowery z Polski doleciały bez problemów, a na całej trasie z jednego wypadły tylko trzy mało istotne śrubki, także pełen luz.
Na kolejną wyprawę "Mongolia na Dwóch Kółkach" zapraszamy już w sierpniu WIĘCEJ INFORMACJI.