3 czerwca 2020

Dzika Polska – weekendowe wyjazdy w Polsce!
Odpalamy w nowej odsłonie nasz projekt Dzika Polska z Offtravel. To cykl aktywnych wyjazdów, w których zabieramy Was w wyjątkowe i dzikie miejsca w Polsce! Pokazujemy Wam różnorodne tereny, które naprawdę warto zobaczyć. Przekonaliśmy się o tym nieraz. Od dawna, między wyprawami w najdalsze części świata, eksplorujemy też dzikie zakątki Polski. Dzięki nam możecie je poznać z innej – tej mniej znanej strony – i zobaczyć miejsca, do których docierają tylko nieliczni turyści. Stawiamy na mocny kontakt z naturą, dlatego zabieramy Was do parków narodowych, rezerwatów przyrody i na leśne uroczyska! Na wyjazdach z cyklu Dzika Polska doświadczycie pierwotnych wrażeń – prześpicie się przy ognisku, zanurzycie w zimnym strumieniu, czy posłuchacie odgłosów wiekowej puszczy. Usłyszycie ciekawe historie i spróbujecie regionalnych smaków… Pokażemy Wam, że wyskakując po pracy na nasz aktywny weekend, przeżyjecie fantastyczną przygodę i naładujecie baterie pozytywną zieloną energią! Na naszych wyjazdach zabieramy Was tam, gdzie odpoczniecie od miejskiego zgiełku, odetchniecie czystym powietrzem i zachwycicie się wspaniałym widokiem. Wtapiając się w atmosferę odwiedzanych miejsc próbujemy regionalnych smaków, poznajemy lokalne zabytki i historię. Wspieramy też lokalne inicjatywy i biznesy. Gościmy w klimatycznych komfortowych siedliskach, ale i zaglądamy do górskich bacówek, albo nocujemy w namiotach, czy w hamakach na skraju lasu… Każdy z wyjazdów to nowa przygoda! Dzika Polska z Offtravel, to nie tylko zachwycające miejsca i wyjątkowa przyroda, ale też świetna okazja do nawiązania nowych znajomości i poznania takich samych pasjonatów turystyki aktywnej jak Ty, a potem regularnych spotkań! Kameralne grupy, w jakich podróżujemy, liczą maksymalnie kilkanaście osób. Razem ruszamy na górską wędrówkę, przemierzamy rowerowe szlaki, docieramy do dziewiczych polan w leśnej głuszy, czy zachwycamy się gwieździstym niebem z dala od miasta… Dzika Polska z Offtravel to integracja nie tylko w terenie, ale i wspólna zabawa przy dźwiękach gitary podczas wieczornych ognisk i barwnych podróżniczych opowieściach na slajdowiskach z dalekich wypraw. Nasze wyjazdy prowadzą pasjonaci – przewodnicy i przyrodnicy, mający ogromne doświadczenie turystyczne i doskonale znający teren. Na kolejnych wyjazdach z cyklu Dzika Polska z Offtravel realizujemy też praktyczne szkolenia outdoorowe, podczas których możecie zdobyć nowe umiejętności dotyczące przygotowywania i planowania wycieczek i dalekich podróży, doboru odpowiedniej odzieży i ekwipunku, biwakowania, orientacji w terenie, pierwszej pomocy i wielu innych aspektów turystyki. Dzielimy się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem z kilkunastu lat organizowania i prowadzenia wypraw w najdalsze zakątki ziemi! Dzika Polska to przygoda w zasięgu ręki!
26 lutego 2020

Tuszetia. Dlaczego warto pojechać z Offtravel?
Tuszetia to najbardziej oddalony od miejskiej cywilizacji i jednocześnie najbardziej dziki region Gruzji. Zachwyca majestatem górskiego krajobrazu i wspaniałej przyrody. To właśnie tutaj przetrwała prawdziwa kaukaska kultura... Nadal żyje się tu tradycyjnie, a pogańskie wierzenia mieszają się z chrześcijaństwem. Mieszkańcy Tuszetii od najmłodszych lat związani są też z końmi… Właśnie dlatego uwielbiamy tam wracać! Dlaczego warto pojechać właśnie z nami do Tuszetii? Nasze wyprawy do Gruzji prowadzi doświadczona pilotka Magdalena Konik, która zna ten kraj jak mało kto. Jest związana zawodowo z Tuszetią już od kilku lat. Robiła projekt fotograficzny dokumentujący życie i tradycje w tym regionie, za co została nagrodzona Wyróżnieniem na Kolosach za rok 2017. Dzięki zdjęciom wygrała też stypendium fotograficzne u Tima Allena w ramach Xposure International Photo Festival. Fotografie publikowane były potem w polskiej, niemieckiej, gruzińskiej i amerykańskiej prasie. Już niebawem zdjęcia te będzie można zobaczyć też w książce jej autorstwa, poświęconej kulturze i tradycji Tuszetii. Obecnie Magda współtworzy w Gruzji projekt poprawy bezpieczeństwa i infrastruktury turystycznej i jeździeckiej. Uczestniczy aktywnie w życiu Tuszetii i pomaga w wielu innych projektach kulturalnych i rozwojowych. Przebywając tam długi czas Magda poznała nie tylko wspaniałych ludzi, ale także nauczyła się panujących zasad, szczególnie tych dotyczących kobiet, zachowania tradycji przy rytuałach i postrzegania różnych zjawisk inaczej niż po europejsku. Teraz Magda współpracuje z Parkiem Narodowym Tuszetii i tuszecką starszyzną, dzięki czemu jako jedna z niewielu osób nie urodzonych w Tuszetii doskonale poznała region oraz jego mieszkańców. Wynikiem tego jest nawiązanie współpracy z hodowcami najlepszych koni, sprawdzonymi kierowcami i właścicielami wyjątkowych pensjonatów. Do tego wszystkiego Magda chętnie dzieli się swoją ogromną wiedzą na temat Gruzji i potrafi ją ciekawie przekazać każdemu. Dzięki temu mamy najlepszy zespół w Tuszetii! Wybierając się z nami do Tuszetii pod opieką Magdy, oprócz zachwycania się malowniczymi kaukaskimi krajobrazami i doświadczenia wspaniałych konnych wrażeń, poznacie i zrozumiecie unikatowość tuszeckiej kultury. Podczas naszych wypraw odwiedzimy zaprzyjaźnionych pasterzy, u których zobaczycie na czym polega ich wyjątkowa praca. Prześpicie się w klimatycznych rodzinnych pensjonatach, wsłuchacie w dźwięki tradycyjnej muzyki… U gospodyń u wioskach spróbujecie i podpatrzycie jak robić najlepsze tuszeckie i gruzińskie potrawy – chętni zawsze mogą uczestniczyć razem z nimi w przygotowaniach posiłków… Odwiedzicie też nie tylko te najbardziej znane miejsca, ale i te najważniejsze dla mieszkańców Tuszetii, by jak najbardziej poczuć specyfikę i atmosferę tego regionu!
31 stycznia 2020

OFFTRAVEL na Cavaliada Tour
Zapraszamy Was serdecznie na kolejną edycję zawodów jeździeckich z cyklu CAVALIADA TOUR! Już od czterech lat OFFTRAVEL gości na największej imprezie jeździeckiej w Polsce w charakterze wystawcy.Podczas spotkań z odwiedzającymi nas gośćmi opowiadamy o organizowanych przez nas wyprawach konnych, pokazujemy zdjęcia i filmy, dzielimy się doświadczeniami. Podczas tej edycji imprezy znajdziecie nas:
  1. w Lublinie w dniach 31 stycznia - 2 lutego (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11)
  2. w Warszawie w dniach 12 - 15 marca (COS Torwar, ul. Łazienkowska 6a)
A tutaj krótka ściąga z naszymi tegorocznymi wyprawami konnymi. Do zobaczenia :)
15 października 2019

OFFOWISKO, 9 – 11 listopada 2019
czyli Offtravelowe Spotkania Podróżników. Zapraszamy na naszą coroczną imprezę. Tym razem widzimy się 9–11 listopada w Bacówce Pod Małą Rawką w Bieszczadach. Przed nami dwa wieczory, podczas których zobaczymy zdjęcia i posłuchamy opowieści o niezwykłych, dalekich wyprawach w wyjątkowe miejsca na ziemi. Poczujemy smak przygody odwiedzając Gruzję, Nową Zelandię, Kirgistan, Mongolię, Macedonię i Australię. Będzie to też świetna okazja do wędrówek po jesiennych bieszczadzkich szlakach, wspólnej zabawy, integracji i poznania ludzi, dla których podróże to największa pasja!
Program tegorocznych pokazów slajdów:
 
🐎🇬🇪 – Gruzja na Pasterskich Szlakach
🚵‍♂🇳🇿 – Aotearoa Dream
🚵‍♂🇰🇬 – Rowerem przez Tien-szan
🐎🇲🇳 – Mongolia w Siodle
🐎🇲🇰 – Macedonia w Siodle
🚙🇦🇺 – Australian Drive
 
Prezentacje zaczynamy o godz. 20:00 w sobotę i niedzielę, wstęp wolny.
 
Szczegóły dotyczące noclegów w Bacówce możecie uzgodnić kontaktując się z obsługą schroniska www.rawki.pl.
 
Do zobaczenia w Bieszczadach!
13 września 2019

Nowe wyprawy 2020
Wakacje, wakacje i po wakacjach... Ale może myślicie już o przyszłym sezonie? Kalendarz naszych wypraw na 2020 rok jest już dostępny! W przyszłym roku organizujemy rajdy konne, wyprawy rowerowe i trekkingowe w miejsca od lat nam bardzo dobrze znane i sprawdzone. Tego lata przetarliśmy też nowe szlaki - jeździliśmy na rowerach w Kirgistanie i konno po górach Macedonii Północnej. Rowerowa wyprawa przez Tien-szan jest już dostępna na naszej stronie, zaś inne projekty (Macedonia w Siodle oraz przygodowy rajd konny w kanadyjskich górach) są w końcowej fazie opracowywania i już niebawem będziecie mogli je poznać! A więc nabór oficjalnie rozpoczęty!
18 czerwca 2019

Wakacyjne wyprawy 2019
Wakacje już za pasem, zatem ostatni moment, by zaplanować tegoroczny urlop 😎 Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście może zainteresuje Was jedna z naszych potwierdzonych wypraw. 🇲🇳 Mongolia - rajd konny | 25.06 – 13.07.2019 🇰🇬 Kirgistan - rajd konny | 29.06 - 07.07.2019 🇰🇬 Kirgistan - rajd konny | 06.07 - 21.07.2019 🇰🇬 Kirgistan - trekking | 10.07 - 04.08.2019 🇬🇪 Gruzja - rajd konny | 03.08 - 13.08.2019 🇲🇳 Mongolia - rajd konny | 10.08 - 25.08.2019 🇲🇳 Mongolia - rajd konny | 24.08 - 08.09.2019 🇷🇴 Rumunia - trekking | 14.09 - 21.09.2019 Zostały ostatnie wolne miejsca. Nie czekaj, dołącz już dziś i wyjedź z nami na wyprawę życia w góry i stepy!
13 kwietnia 2019

Mongolia na Dwóch Kółkach nominowana do TRAVELERÓW
Dostaliśmy nominację do nagrody Travelery National Geographic w kategorii PODRÓŻ ROKU! Dobra niespodzianka! Kuba, którego znacie z naszych offtravelowych wyjazdów, dostał nominację do nagrody Travelery National Geographic Traveler za ubiegłoroczną autorską wyprawę rowerową "Mongolia na dwóch kółkach". Film z tej podróży możecie zobaczyć na naszym kanale na YouTube, a zagłosować na nią w konkursie możecie tutaj: http://travelery.national-geographic.pl/ PS. A jeśli chcielibyście przeżyć taką przygodę, to mamy dobrą wiadomość - "Mongolia na Dwóch Kółkach" jest również w naszym kalendarzu wypraw na 2019 rok. Tutaj cały program: https://offtravel.pl/wyprawy/wyprawa-rowerowa-w-mongolii-ii/  
7 stycznia 2019

Nowe wyprawy
W 2019 roku proponujemy Wam kilka nowych wypraw! Mongolię przemierzymy nie tylko konno i rowerami, ale również samochodem docierając w wyjątkowe miejsce... Głównym celem 16-dniowej wyprawy "Step to za Mało" będzie Pustynia Gobi. Autami wybierzemy się także do północnej Rumunii, aby poznać jej wyjątkową kulturę i zwiedzić unikatowe zabytki. W Nepalu wybierzemy się w tym roku też do Everest Base Camp, a także na trekking wokół Dhaulagiri. Wracamy też z programami syberyjskimi - jeszcze tej zimy proponujemy Wam wyprawę na zamarznięte jezioro Bajkał, a latem eksplorację Trasy Kołymskiej oraz Bajkału i okolic. Pracujemy też nad kolejnymi ciekawymi pomysłami, które przedstawimy Wam niebawem!  
22 listopada 2018

Spotkajmy się!
Pojeździmy teraz trochę po Polsce. To dobra okazja, aby nas poznać, posłuchać opowieści o wyprawach i zadać na żywo wszelkie pytania. Poniżej nasz rozkład jazdy:
28 września 2018

Mongolia na Dwóch Kółkach – FILM
Jakie to uczucie jechać rowerem przez jedno z najbardziej zachwycających miejsc na ziemi? Zobaczcie film z tegorocznej wyprawy do Mongolii!
27 sierpnia 2018

Wyprawy w 2019 roku!
Właśnie po raz ostatni w tym roku jeździmy sobie konno po Mongolii, ale myślimy też już o przyszłorocznych podróżach... Na naszej stronie umieściliśmy już terminy wypraw w 2019 roku! Jeśli już teraz zastanawiacie się i planujecie, gdzie chcielibyście wybrać się w przyszłym roku, koniecznie zerknijcie na nasze propozycje w dziale WYPRAWY! Jest kilka zupełnie nowych projektów - wśród nich trekkingi, rajdy konne, wyprawy rowerowe oraz samochodowe. W najodleglejsze zakątki ziemi, ale także całkiem blisko - w piękne miejsca w Polsce. Zapraszamy! A jeszcze w tym roku zapraszamy Was z nami m.in. do Nepalu, Maroka, na Ukrainę i do Argentyny!
26 lipca 2018

Niebiańskie Przełęcze
Za nami dwa tygodnie w Kirgistanie. Tien-szan znów pokazał swoją magię i azjatycką dzikość. Mega widoki, wysokie góry, ogromne przestrzenie i świstaki zaglądające do namiotów zrobiły niezapomniany klimat... No i najważniejsze - w takim towarzystwie tylko jeździć na takie wyprawy. Dzięki Aleksandra El Echki, Natalia, Ania, Leszek i Kamil ;) A zdjęcia z wyprawy możecie zobaczyć w naszej GALERII
19 czerwca 2018

Szlak wokół Tatr
W weekend zrobiliśmy rekonesans na polsko-słowackim rowerowym Szlaku wokół Tatr oraz odwiedziliśmy Spisz. W ciągu 4 dni przejechaliśmy 347 km. Trasa jest naprawdę fenomenalna pod względem jazdy i widoków. W sumie wyszło nam 3500 m przewyższeń, ale za to długie zjazdy z przełęczy po pustych drogach były wspaniałe. Szlak wokół Tatr to ambitna wycieczka rowerowa, podczas której można się konkretnie najeździć, ale wcześniejsze rozjeżdżenie i dobra kondycja są do tego bardzo wskazane...