3 czerwca 2020

Dzika Polska – weekendowe wyjazdy w Polsce!
Odpalamy w nowej odsłonie nasz projekt Dzika Polska z Offtravel. To cykl aktywnych wyjazdów, w których zabieramy Was w wyjątkowe i dzikie miejsca w Polsce! Pokazujemy Wam różnorodne tereny, które naprawdę warto zobaczyć. Przekonaliśmy się o tym nieraz. Od dawna, między wyprawami w najdalsze części świata, eksplorujemy też dzikie zakątki Polski. Dzięki nam możecie je poznać z innej – tej mniej znanej strony – i zobaczyć miejsca, do których docierają tylko nieliczni turyści. Stawiamy na mocny kontakt z naturą, dlatego zabieramy Was do parków narodowych, rezerwatów przyrody i na leśne uroczyska! Na wyjazdach z cyklu Dzika Polska doświadczycie pierwotnych wrażeń – prześpicie się przy ognisku, zanurzycie w zimnym strumieniu, czy posłuchacie odgłosów wiekowej puszczy. Usłyszycie ciekawe historie i spróbujecie regionalnych smaków… Pokażemy Wam, że wyskakując po pracy na nasz aktywny weekend, przeżyjecie fantastyczną przygodę i naładujecie baterie pozytywną zieloną energią! Na naszych wyjazdach zabieramy Was tam, gdzie odpoczniecie od miejskiego zgiełku, odetchniecie czystym powietrzem i zachwycicie się wspaniałym widokiem. Wtapiając się w atmosferę odwiedzanych miejsc próbujemy regionalnych smaków, poznajemy lokalne zabytki i historię. Wspieramy też lokalne inicjatywy i biznesy. Gościmy w klimatycznych komfortowych siedliskach, ale i zaglądamy do górskich bacówek, albo nocujemy w namiotach, czy w hamakach na skraju lasu… Każdy z wyjazdów to nowa przygoda! Dzika Polska z Offtravel, to nie tylko zachwycające miejsca i wyjątkowa przyroda, ale też świetna okazja do nawiązania nowych znajomości i poznania takich samych pasjonatów turystyki aktywnej jak Ty, a potem regularnych spotkań! Kameralne grupy, w jakich podróżujemy, liczą maksymalnie kilkanaście osób. Razem ruszamy na górską wędrówkę, przemierzamy rowerowe szlaki, docieramy do dziewiczych polan w leśnej głuszy, czy zachwycamy się gwieździstym niebem z dala od miasta… Dzika Polska z Offtravel to integracja nie tylko w terenie, ale i wspólna zabawa przy dźwiękach gitary podczas wieczornych ognisk i barwnych podróżniczych opowieściach na slajdowiskach z dalekich wypraw. Nasze wyjazdy prowadzą pasjonaci – przewodnicy i przyrodnicy, mający ogromne doświadczenie turystyczne i doskonale znający teren. Na kolejnych wyjazdach z cyklu Dzika Polska z Offtravel realizujemy też praktyczne szkolenia outdoorowe, podczas których możecie zdobyć nowe umiejętności dotyczące przygotowywania i planowania wycieczek i dalekich podróży, doboru odpowiedniej odzieży i ekwipunku, biwakowania, orientacji w terenie, pierwszej pomocy i wielu innych aspektów turystyki. Dzielimy się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem z kilkunastu lat organizowania i prowadzenia wypraw w najdalsze zakątki ziemi! Dzika Polska to przygoda w zasięgu ręki!
14 marca 2020

Informacja dotycząca wypraw
W związku z pandemią wirusa SARS Covid-19 oraz wieloma obostrzeniami z nią związanymi, jak i kierując się względami bezpieczeństwa uczestników, zmuszeni byliśmy odwołać marcowe wyprawy do Maroka i do Australii, a także odwołujemy wyprawy mające odbyć się w kwietniu i maju: na Ukrainę, do Nepalu, Gruzji, Mongolii, Rumunii. Uczestnikom odwoływanych wypraw proponujemy przełożenie terminu wyprawy, uczestnictwo w innych, późniejszych wyprawach lub zwrot wpłaconych środków. Na bieżąco śledzimy działania i decyzje władz związane z ograniczeniami, monitorujemy sytuację zarówno w Polsce, jak i w krajach do których organizujemy wyprawy. W zależności od rozwoju sytuacji podejmować będziemy decyzje związane z kolejnymi wyprawami. Nasze wspólne zdrowie oraz bezpieczeństwo są najważniejsze. Informujemy też, że OFFTRAVEL s.c. jest w stabilnej sytuacji finansowej, a wpłacone przez uczestników środki są bezpieczne. Jako organizator turystyki spełniamy wymogi Ustawy o imprezach turystycznych i jesteśmy wpisani do Rejestru Organizatorów Turystyki. Wpłaty uczestników naszych wypraw objęte są posiadaną przez OFFTRAVEL s.c. Gwarancją Ubezpieczeniową na sumę 322 620 zł oraz Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym. Ze wszystkimi zapisanymi na tegoroczne imprezy jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym i e-mailowym. Z wieloma z Was dobrze znamy się już ze wspólnych wypraw i spotkań podróżniczych. Dziękujemy Wam bardzo za zaufanie jakim nas obdarzacie w tym czasie, słowa wsparcia i chęć wyjazdu z nami w nowym terminie. To wszystko daje nam motywację do dalszego działania i obiecujemy, że Was nie zawiedziemy i znów wspólnie będziemy spełniać kolejne podróżnicze marzenia! Wojciech Marzec i Jakub Czajkowski, 31.03.2020  

Drodzy Podróżnicy!

Mając na uwadze obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa pragniemy poinformować i zapewnić Was, że na bieżąco śledzimy zalecenia i decyzje władz, monitorujemy sytuację zarówno w Polsce, jak i w krajach do których organizujemy wyprawy.

Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa dla wszystkich jest czymś zupełnie nowym i jak dotąd niespotykanym. Wszystko dookoła dzieje się bardzo dynamicznie i zmienia z dnia na dzień. Działania władz, ograniczenia linii lotniczych jak i zrozumiałe obawy nas wszystkich powodują również duże zmiany w ruchu turystycznym.

Mając na uwadze zaistniałą sytuację pragniemy poinformować i zapewnić Was, że na bieżąco śledzimy zalecenia i decyzje władz, monitorujemy sytuację zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. Dziś ciężko ocenić jak długo potrwa zaistniała sytuacja, ale wspólne bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Jeśli ograniczenia i ryzyko będą się przedłużać, będziemy zmuszeni zmieniać plany, włączając w to przełożenie terminów wypraw lub ich odwołanie. Będziemy podejmować rozsądne i odpowiedzialne decyzje oraz na bieżąco Was informować!

Życzymy Wam dużo wytrwałości, spokoju i zdrowia w najbliższych dniach. A także towarzystwa dobrej literatury podróżniczej 😉

14.03.2020 Wojciech Marzec i Jakub Czajkowski, 14.03.2020
26 lutego 2020

Tuszetia. Dlaczego warto pojechać z Offtravel?
Tuszetia to najbardziej oddalony od miejskiej cywilizacji i jednocześnie najbardziej dziki region Gruzji. Zachwyca majestatem górskiego krajobrazu i wspaniałej przyrody. To właśnie tutaj przetrwała prawdziwa kaukaska kultura... Nadal żyje się tu tradycyjnie, a pogańskie wierzenia mieszają się z chrześcijaństwem. Mieszkańcy Tuszetii od najmłodszych lat związani są też z końmi… Właśnie dlatego uwielbiamy tam wracać! Dlaczego warto pojechać właśnie z nami do Tuszetii? Nasze wyprawy do Gruzji prowadzi doświadczona pilotka Magdalena Konik, która zna ten kraj jak mało kto. Jest związana zawodowo z Tuszetią już od kilku lat. Robiła projekt fotograficzny dokumentujący życie i tradycje w tym regionie, za co została nagrodzona Wyróżnieniem na Kolosach za rok 2017. Dzięki zdjęciom wygrała też stypendium fotograficzne u Tima Allena w ramach Xposure International Photo Festival. Fotografie publikowane były potem w polskiej, niemieckiej, gruzińskiej i amerykańskiej prasie. Już niebawem zdjęcia te będzie można zobaczyć też w książce jej autorstwa, poświęconej kulturze i tradycji Tuszetii. Obecnie Magda współtworzy w Gruzji projekt poprawy bezpieczeństwa i infrastruktury turystycznej i jeździeckiej. Uczestniczy aktywnie w życiu Tuszetii i pomaga w wielu innych projektach kulturalnych i rozwojowych. Przebywając tam długi czas Magda poznała nie tylko wspaniałych ludzi, ale także nauczyła się panujących zasad, szczególnie tych dotyczących kobiet, zachowania tradycji przy rytuałach i postrzegania różnych zjawisk inaczej niż po europejsku. Teraz Magda współpracuje z Parkiem Narodowym Tuszetii i tuszecką starszyzną, dzięki czemu jako jedna z niewielu osób nie urodzonych w Tuszetii doskonale poznała region oraz jego mieszkańców. Wynikiem tego jest nawiązanie współpracy z hodowcami najlepszych koni, sprawdzonymi kierowcami i właścicielami wyjątkowych pensjonatów. Do tego wszystkiego Magda chętnie dzieli się swoją ogromną wiedzą na temat Gruzji i potrafi ją ciekawie przekazać każdemu. Dzięki temu mamy najlepszy zespół w Tuszetii! Wybierając się z nami do Tuszetii pod opieką Magdy, oprócz zachwycania się malowniczymi kaukaskimi krajobrazami i doświadczenia wspaniałych konnych wrażeń, poznacie i zrozumiecie unikatowość tuszeckiej kultury. Podczas naszych wypraw odwiedzimy zaprzyjaźnionych pasterzy, u których zobaczycie na czym polega ich wyjątkowa praca. Prześpicie się w klimatycznych rodzinnych pensjonatach, wsłuchacie w dźwięki tradycyjnej muzyki… U gospodyń u wioskach spróbujecie i podpatrzycie jak robić najlepsze tuszeckie i gruzińskie potrawy – chętni zawsze mogą uczestniczyć razem z nimi w przygotowaniach posiłków… Odwiedzicie też nie tylko te najbardziej znane miejsca, ale i te najważniejsze dla mieszkańców Tuszetii, by jak najbardziej poczuć specyfikę i atmosferę tego regionu!
31 stycznia 2020

OFFTRAVEL na Cavaliada Tour
Zapraszamy Was serdecznie na kolejną edycję zawodów jeździeckich z cyklu CAVALIADA TOUR! Już od czterech lat OFFTRAVEL gości na największej imprezie jeździeckiej w Polsce w charakterze wystawcy.Podczas spotkań z odwiedzającymi nas gośćmi opowiadamy o organizowanych przez nas wyprawach konnych, pokazujemy zdjęcia i filmy, dzielimy się doświadczeniami. Podczas tej edycji imprezy znajdziecie nas:
  1. w Lublinie w dniach 31 stycznia - 2 lutego (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11)
  2. w Warszawie w dniach 12 - 15 marca (COS Torwar, ul. Łazienkowska 6a)
A tutaj krótka ściąga z naszymi tegorocznymi wyprawami konnymi. Do zobaczenia :)
15 października 2019

OFFOWISKO, 9 – 11 listopada 2019
czyli Offtravelowe Spotkania Podróżników. Zapraszamy na naszą coroczną imprezę. Tym razem widzimy się 9–11 listopada w Bacówce Pod Małą Rawką w Bieszczadach. Przed nami dwa wieczory, podczas których zobaczymy zdjęcia i posłuchamy opowieści o niezwykłych, dalekich wyprawach w wyjątkowe miejsca na ziemi. Poczujemy smak przygody odwiedzając Gruzję, Nową Zelandię, Kirgistan, Mongolię, Macedonię i Australię. Będzie to też świetna okazja do wędrówek po jesiennych bieszczadzkich szlakach, wspólnej zabawy, integracji i poznania ludzi, dla których podróże to największa pasja!
Program tegorocznych pokazów slajdów:
 
🐎🇬🇪 – Gruzja na Pasterskich Szlakach
🚵‍♂🇳🇿 – Aotearoa Dream
🚵‍♂🇰🇬 – Rowerem przez Tien-szan
🐎🇲🇳 – Mongolia w Siodle
🐎🇲🇰 – Macedonia w Siodle
🚙🇦🇺 – Australian Drive
 
Prezentacje zaczynamy o godz. 20:00 w sobotę i niedzielę, wstęp wolny.
 
Szczegóły dotyczące noclegów w Bacówce możecie uzgodnić kontaktując się z obsługą schroniska www.rawki.pl.
 
Do zobaczenia w Bieszczadach!
13 września 2019

Nowe wyprawy 2020
Wakacje, wakacje i po wakacjach... Ale może myślicie już o przyszłym sezonie? Kalendarz naszych wypraw na 2020 rok jest już dostępny! W przyszłym roku organizujemy rajdy konne, wyprawy rowerowe i trekkingowe w miejsca od lat nam bardzo dobrze znane i sprawdzone. Tego lata przetarliśmy też nowe szlaki - jeździliśmy na rowerach w Kirgistanie i konno po górach Macedonii Północnej. Rowerowa wyprawa przez Tien-szan jest już dostępna na naszej stronie, zaś inne projekty (Macedonia w Siodle oraz przygodowy rajd konny w kanadyjskich górach) są w końcowej fazie opracowywania i już niebawem będziecie mogli je poznać! A więc nabór oficjalnie rozpoczęty!
18 czerwca 2019

Wakacyjne wyprawy 2019
Wakacje już za pasem, zatem ostatni moment, by zaplanować tegoroczny urlop 😎 Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście może zainteresuje Was jedna z naszych potwierdzonych wypraw. 🇲🇳 Mongolia - rajd konny | 25.06 – 13.07.2019 🇰🇬 Kirgistan - rajd konny | 29.06 - 07.07.2019 🇰🇬 Kirgistan - rajd konny | 06.07 - 21.07.2019 🇰🇬 Kirgistan - trekking | 10.07 - 04.08.2019 🇬🇪 Gruzja - rajd konny | 03.08 - 13.08.2019 🇲🇳 Mongolia - rajd konny | 10.08 - 25.08.2019 🇲🇳 Mongolia - rajd konny | 24.08 - 08.09.2019 🇷🇴 Rumunia - trekking | 14.09 - 21.09.2019 Zostały ostatnie wolne miejsca. Nie czekaj, dołącz już dziś i wyjedź z nami na wyprawę życia w góry i stepy!
13 kwietnia 2019

Mongolia na Dwóch Kółkach nominowana do TRAVELERÓW
Dostaliśmy nominację do nagrody Travelery National Geographic w kategorii PODRÓŻ ROKU! Dobra niespodzianka! Kuba, którego znacie z naszych offtravelowych wyjazdów, dostał nominację do nagrody Travelery National Geographic Traveler za ubiegłoroczną autorską wyprawę rowerową "Mongolia na dwóch kółkach". Film z tej podróży możecie zobaczyć na naszym kanale na YouTube, a zagłosować na nią w konkursie możecie tutaj: http://travelery.national-geographic.pl/ PS. A jeśli chcielibyście przeżyć taką przygodę, to mamy dobrą wiadomość - "Mongolia na Dwóch Kółkach" jest również w naszym kalendarzu wypraw na 2019 rok. Tutaj cały program: https://offtravel.pl/wyprawy/wyprawa-rowerowa-w-mongolii-ii/  
7 stycznia 2019

Nowe wyprawy
W 2019 roku proponujemy Wam kilka nowych wypraw! Mongolię przemierzymy nie tylko konno i rowerami, ale również samochodem docierając w wyjątkowe miejsce... Głównym celem 16-dniowej wyprawy "Step to za Mało" będzie Pustynia Gobi. Autami wybierzemy się także do północnej Rumunii, aby poznać jej wyjątkową kulturę i zwiedzić unikatowe zabytki. W Nepalu wybierzemy się w tym roku też do Everest Base Camp, a także na trekking wokół Dhaulagiri. Wracamy też z programami syberyjskimi - jeszcze tej zimy proponujemy Wam wyprawę na zamarznięte jezioro Bajkał, a latem eksplorację Trasy Kołymskiej oraz Bajkału i okolic. Pracujemy też nad kolejnymi ciekawymi pomysłami, które przedstawimy Wam niebawem!  
22 listopada 2018

Spotkajmy się!
Pojeździmy teraz trochę po Polsce. To dobra okazja, aby nas poznać, posłuchać opowieści o wyprawach i zadać na żywo wszelkie pytania. Poniżej nasz rozkład jazdy:
28 września 2018

Mongolia na Dwóch Kółkach – FILM
Jakie to uczucie jechać rowerem przez jedno z najbardziej zachwycających miejsc na ziemi? Zobaczcie film z tegorocznej wyprawy do Mongolii!
27 sierpnia 2018

Wyprawy w 2019 roku!
Właśnie po raz ostatni w tym roku jeździmy sobie konno po Mongolii, ale myślimy też już o przyszłorocznych podróżach... Na naszej stronie umieściliśmy już terminy wypraw w 2019 roku! Jeśli już teraz zastanawiacie się i planujecie, gdzie chcielibyście wybrać się w przyszłym roku, koniecznie zerknijcie na nasze propozycje w dziale WYPRAWY! Jest kilka zupełnie nowych projektów - wśród nich trekkingi, rajdy konne, wyprawy rowerowe oraz samochodowe. W najodleglejsze zakątki ziemi, ale także całkiem blisko - w piękne miejsca w Polsce. Zapraszamy! A jeszcze w tym roku zapraszamy Was z nami m.in. do Nepalu, Maroka, na Ukrainę i do Argentyny!
26 lipca 2018

Niebiańskie Przełęcze
Za nami dwa tygodnie w Kirgistanie. Tien-szan znów pokazał swoją magię i azjatycką dzikość. Mega widoki, wysokie góry, ogromne przestrzenie i świstaki zaglądające do namiotów zrobiły niezapomniany klimat... No i najważniejsze - w takim towarzystwie tylko jeździć na takie wyprawy. Dzięki Aleksandra El Echki, Natalia, Ania, Leszek i Kamil ;) A zdjęcia z wyprawy możecie zobaczyć w naszej GALERII